Bridgereis najaar 2010

 
Rondreis en bridgereis Sicilië

05_olimpo_6402 – 16 oktober 2010

Een 8-daagse rondreis of 8-daagse bridgereis of beide naar het cultuur-rijke en schilderachtige eiland Sicilië, waar u kunt genieten van eeuwenoude cultuur en tegelijkertijd van zon en strand. Boon-a-part nodigt u uit om de schoonheid te bewonderen en de keuken te proeven tijdens deze speciale rond- en bridge-reis naar dit grootste eiland in de Middellandse Zee.Symbool Sicilie

Sicilië
Het grootste eiland in de Middellandse Zee, is bekend vanwege de vele culturele erfstukken uit het verleden, maar ook van de zon, de zee en het strand. U zult vele toeristische en culturele bezienswaardigheden  van Sicilië zien tijdens uw 8-daagse of 15-daagse bridgereis.

Rondreis 2 – 9 oktober
We beginnen de vakantie met een rondreis over het eiland langs bijzondere plaatsen als Syracusa, Agrigento, Marsala, Erice, Palermo en Monreale, en Céfalu. Deze 6-daagse rondreis eindigt in Taormina waar u een laatste nacht verblijft voor vertrek naar huis dan wel voor een relaxt vervolg van de bridgereis  in hotel Antarès/Olimpo.

In Syracuse begint de 2e dag met een bezoek aan de overblijfselen van wat eens de belangrijkste Griekse kolonie was in de Westerlijke Middellandse Zee. In het Archeologisch Park zien we het Griekse theater, en de resten van het Romeinse amphitheater alsmede enkele bijzondere plekken als de zogenaamde “Latomie” met het “Oor van Dionysos”.  In de middag bezoeken we het Hotel Antarescentrum van het schiereilandje Ortigia waar de overblijfselen te zien zijn van de tempel van Apollo en in het bijzonder de schitterende kathedraal van Syracusa die onlangs een complete opknapbeurt heeft ondergaan. Hierna gaat u terug naar Hotel Relax  (zie www.hotelrelax.it ) waar u voor de tweede nacht verblijft.

Na een stevig ontbijt vervolgt de reis op dag 3 door het zuiderlijkste deel van het eiland naar Agrigento in de provincie Ragusa. Hier bevindt zich de beroemde “Vallei van de Tempels” waar een van de best bewaarde Dorische tempel: de Tempel van Concordia. U verblijft in Hotel Tre Torri (zie www.hoteltretorri.eu ).

Langs de zuidkust vervolgt vervolgt de volgende dag de rondreis richting Marsala, de meest westerlijke plaats van het eiland waar veel wijn wordt geproduceerd. We volgen de westerlijke kustlijn met een prachtig uitzicht op de Egadi eilanden. Om te eindigen in het middeleeuwse en authentieke plaatsje Erice vlakbij Trapani, waar u verblijft in Hotel Al Madarig (zie www.almadarig.com ).46_vulcano_640

Op dag 5 bezoeken we de hoofdplaats van Sicilië: Palermo. Een lokale gids leidt ons rond langs de belangrijkste plekken van de stad, zoals de Kathedraal van Palermo en het Benediktijnse klooster van Monreale. Er is ook nog gelegenheid een wandeling te maken door de straatjes van Palermo met hun kleurrijke markten van Afrikaanse signatuur. Aan het eind van de middag gaat de reis verder naar Cefalù waar u overnacht in het autenthieke Hotel Baia del Capitano (zie www.baiadelcapitano.it ).

Dag 6 wordt besteed aan een relaxt bezoek in dit typische vissersplaatsje aan de noordkust van Sicilië: Cefalù. De mooie kleine haven, de bijzondere straatjes en de Noorse Kathedraal zijn een bezoekje waard. Evenals het Mandralisca Museum waar de privé collectie van baron Mandralisca met een oude Arabische badkamer is te bewonderen.

Op dag 7 volgen we de noordelijke kustlijn langs de Thyrreense Zee. Een korte stop wordt gemaakt in Santo Stefano di Camastra om de lokale keramische kunstwerken te bekijken. In de middag passeren we Messina, de verbindingshaven met het vasteland. Aan het eind van de rondreis is er gelegenheid om de schitterende plaats Taormina te bezoeken. Een bezoek aan het Griekse theater in Taormina mag niet ontbreken op uw rondreis door Sicilië. De laatste nacht voor vertrek naar huis logeert u in Hotel Antares Standard (zie www.parchotels.it ).
Hotels Rondreis
Arena-Taormina
2e week
De tweede week verblijft u in het Parc Hotelcomplex met 3-sterren hotel Antarès of 4-sterren hotel Olimpo. Vanuit deze plek kunt u in de omgeving tal van mooie excursies ondernemen of lekker een boek lezen bij het zwembad.

Excursies
U kunt de 2e week gebruik maken van een uitgebreid excursie-programma met uitstapjes naar de (bijna) top van de Etna, de Eolische eilanden, of de culturele schatten in de steden Catania en Messina. Of dichterbij het hotel naar Taormina met haar Griekse theater en de prachtige winkelstraat: Corso Umberto. Of misschien wel een bezoek aan typische Siciliaanse dorpjes als Forza D’Agrò en Savoca. De excursies zijn facultatief en de gemiddelde prijs ligt rond de € 40 per persoon.

Parc Hotels Antarès/Olimpo
Het Parc hotel-complex  in Letojanni begint met driesterren hotel Antarès en is verbonden door een panoramische lift met het viersterren hotel Olimpo, boven op de berg. Tussen de twee hotels zijn terras-kamers gelegen op de helling van de heuvel met een fraai uitzicht op zee. Vanuit hotel Antarès kunt u met een lift naar zeeniveau, en bent u op loopafstand (slechts 400 m) verwijderd van het strand. www.parchotels.it
Het bridgen vindt plaats in Saletto Dionisio in hotel Olimpo. Hier bevindt zich het binnenzwembad, sauna, kapsalon, winkel, etc.

Vliegen
U vliegt met een vliegtuig van Transavia vanaf Schiphol rechtstreeks op Catania. De reisduur is circa 2.40 uur. Vanaf het vliegveld in Catania wordt u met een bus naar het hotel gebracht. Een ritje van ongeveer een uur.11_taormina_640

Bridgen
Het bridgeprogramma vindt in de avonduren plaats en bestaat uit een recreatieve competitie, waarbij deelname aan elke zitting niet verplicht is. Tijdens de rondtour zal het aanbod minder zijn als de tweede week in hotel Antarès/Olimpo. Nie¬mand hoeft zich echter ge¬dwon¬gen te voelen elke zitting mee te bridgen.

Etna
De 3340 m hoge kegelvormige vulkaan heeft een grote centrale krater en veel adventief - of parasitaire kraters. De omtrek is 130 km. Het is de hoogste vulkaan van Europa. Uitbarstingen van de centrale kegel hebben niet vaak plaats.  De meeste geschieden op de hellingen uit adventiefkraters.
Aan de toeristische oostkust, aan de voet van de actieve vulkaan Etna vinden we pittoreske steden als Taormina en Letojanni, die de moeite van een bezoek waard zijn. Aan de noordkant liggen de Eolische eilanden met hun typische, eigen cultuur, en vulkanische gebergten.

Tijdens de Rondreis bezoeken we de uitzonderlijk fraaie kathedraal van Palermo. En aan de zuidkant Agrigento waar het “Dal van de Tempels” uit de Griekse periode zich bevindt. Het begint met een bezoek aan het Archeologisch Park  in Syracusa.  En veel meer.


Vertrek
2 okt 2010
9 okt. 2010
   
8-daags
 895 euro
795 euro
 
15-daags
 1245 euro

 


Toeslagen in hotel Antarès:
•    Alleengebruik van de kamer: € 155 per week.
•    Kamer met zeezicht € 70 per week
•    Upgrading naar 4-sterren hotel Olimpo: € 98 per week
•    Upgrading naar hotel Olimpo met zeezicht: € 126 per w.

Transfers, brandstoftoeslag, etc. € 49

Prijzen per persoon, op basis van 2 personen op één kamer, half-pension.
Informatie & Contact

U kunt extra informatie ontvangen en rechtstreeks contact opnemen over deze reis via de telefoon: 0347 750444 (druk een 2 voor buitenlandse reizen), en via de email:
sjef.boon@sans-a-tour.nl
Boon-a-part Postbus 474 4130 EL Vianen Telefoon: +31 (0)347-750444 E-MAIL: info@boon-a-part.nl
Voorwaarden Disclaimer Sitemap ©Boon-a-part 2008